29.5.2018

Hubnutí, Nezařazené, Výživa

Proč jsou k ničemu pilulky na hubnutí

Snem takřka každého by bylo zhubnout snadno a rychle. Pilulky na hubnutí to slibují. Je tomu však skutečně tak? A když, je to vážně ta nejlepší cesta, kterou byste se měli vydat?

Co si budeme povídat, nejen regály lékáren se prohýbají pod krabičkami a lahvičkami zázračných preparátů, které vám pomohou snadno  a rychle od nežádoucích kilogramů. Jenomže, myslíte si, že kdyby to vážně tak fungovalo, byli bychom stále “národem tlouštíků”? Asi ne…

Hubnutí s tabletkami, hubnutí s berličkou

Na trhu je ohromné množství zázračných preparátů, které slibují rychlé zhubnutí. Prodej těchto preparátů zcela přirozeně stoupá s blížící se sezónou plavek. Bohužel většina z nich využívá zoufalství a lenosti lidí a jejich efekt je skutečně minimální. Dá se říct, že čím větší reklama, tím horší preparát. Podobně je to i s tvrzením kolik a za jak dlouho. I tu, čím rychleji a více vám preparát slibuje zhubnout, tím větší je to podvod. Tuto skutečnost prokázala řada průzkumů, jež proběhly po celém světě. I přesto se prodávají velice dobře a podle průzkumů je až více než 60% žen ve věku 18 až 45 vyzkoušelo víckrát než jednou.

Nejúčinnější pilulky na hubnutí jsou pouze na recept

Ty léky, které skutečně fungují, jsou pouze na recept a k nim se běžný člověk jen tak nedostane. Lékaři je předpisují poměrně neradi, jelikož si jsou vědomi rizik i vedlejších účinků. A proto, aby je předepsali, daný člověk musí splňovat celou řadu kritérií. Tyto léky nejsou určeny lidem, kteří bojují se závislostí na drogách nebo alkoholu. Nesmí je užívat ani těhotné a kojící ženy.

Jak léky na hubnutí fungují?

Všeobecně se však dá říct, že pilule na hubnutí fungují na principu snižování chutě k jídlu, snižování vstřebávání živin a zvyšování spalování tuků. Vždy je nutno sledovat jejich vedlejší účinky, aby nám v konečném výsledku spíše neublížily. Extrémně negativní účinky se mohou objevit zejména tehdy, když máte cukrovku, zlobí vás vysoký krevní tlak, trápí vás onemocnění ledvin, kardiovaskulární onemocnění, epilepsie, deprese a migrény. Vedlejší účinky se však často objevují, i když jste naprosto fit. K vedlejším účinkům totiž patří třes, zvýšení krevního tlaku, ohrožení srdce, rozhození metabolismu, poškození funkce štítné žlázy a podobně. Navíc hubnutí více než 8 kilo za měsíc je nebezpečné. Tělo si na tyto tabletky velmi rychle navyká. Nejenže na ně pak můžete mít závislost, ale i přes jejich užívání nebudete hubnout.

Dejte si pozor na pochybné přípravky

Jako by jich v lékárnách a drogériích nebylo dost, hemží se jimi i internet. Dejte si však pozor právě nákup na internetu je velmi nebezpečný. Je zde totiž možné natrefit na preparáty, které jsou u nás i v EU zakázané. Je tomu tak obvykle proto, že způsobily vážné zdravotní problémy. U mnohých se ani nedopátráte, kdo je vlastně vyrobil, jaké je jejich složení anebo jak fungují. S takovými preparáty vysloveně hazardujete se svým zdravím.

S pilulkami na hubnutí vzniká problém zvaný jojo efekt

I kdyby se vám přeci jen podařilo zhubnout, tabletky na hubnutí nemůžete užívat trvale. A i když se vám přeci jen s jejich pomocí podaří závratně zhubnout, dostanete se z bláta do louže. Zajedno je to nebezpečné pro váš organismus a za druhé dá se říct skoro 100% můžete očekávat jojo efekt. Tabletky ještě nikoho nenaučily jíst zdravě a tak je po jejich vysazení takřka nemožné si nově vydobytou váhu udržet.

Chcete trvale zhubnout?- Tak jedině bez pilulek

Základním předpokladem pro úspěšné a trvalé zhubnutí je změna životního stylu, jehož základem jsou i změněné stravovací návyky.

Kdy tabletky přeci jen mohou pomoci?

Preparáty na hubnutí je možno vzít na milost pouze tehdy, když se zaměřují na očistu těla. Pokud pomáhají tělu zbavit se toxinů a těžkých kovů, může se zpomalené tělo nastartovat a začít správně fungovat. Tělu se navíc uleví, protože se zbaví odpadních látek, které zatěžují orgány a zpomalují látkovou výměnu. V konečném výsledku pak orgány nedokáží správně pracovat. Nutno upozornit, že jde pouze o výpomoc, i zde je zásadní váš jídelníček a aktivní způsob života.

Chcete skutečně zhubnout? Vydejte se tou pomalejší cestou. Jsme si vědomi, že je to náročné, ale výsledek rozhodně stojí za to. A pokud si nevíte rady a potřebujete pomoci, nepomáhejte si berličkami. Obraťte se na nás, pomůžeme vám. Třeba prostřednictvím chytré aplikace Shapeist.